Lekcja na przyszłość. Wygrane derby powiatowe z Orkanem.

2017-04-02 22:27:14
IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD, 18 kolejka: Limanovia prowadziła z Orkanem już czterema golami, ale w ciągu kilkunastu minut przewaga drastycznie się zmniejszyła. Ostatecznie decydujący cios w doliczonym czasie gry zadał Kamil Kurczab.

MKS LIMANOVIA LIMANOWA – LKS ORKAN SZCZYRZYC 5:3 (2:0)

1:0 Piwowarczyk 7, 2:0 Jacak 18, 3:0 Wsół 53, 4:0 K. Kurczab 66 karny, 4:1 Ślazyk 76 samobójcza, 4:2 Tabor 77 karny, 4:3 Olejarz 88, 5:3 K. Kurczab 90(+3).

Żółte kartki: Wsół - Mlostek, Gargas.

Sędzia główny: Wojciech Curyło. Asystenci: Jarosław Mikołajewski i Jan Moskal.

LIMANOVIA: Mastalerz – Ślazyk, Ruchałowski (66 Lichota), Kandel, Witek (70 Śmierciak) – J. Piwowarczyk (70 G. Mus), Jacak, K. Kurczab, Kaczor – Kurek, Kożuch (46 Wsół).

ORKAN: K. Piwowarczyk – Gargas, Mlostek, Olejarz, Tylek (60 K. Wójs) – Chochołek (46 Jastrzębski), Poznański, Tabor, Oleksy – Wardęga (46 Kozioł), Limanówka (46 P. Wójs).

Mieliśmy mecz pod kontrolą i zanosiło się na łatwe i wysokie zwycięstwo w derbach ziemi limanowskiej. Limanovia przecież jeszcze w 75 minucie prowadziła 4:0, a żeby po zaledwie jednej minucie prowadzić już tylko 4:2 (dwie stracone bramki po własnych błędach). A 88 minucie doprowadzić do stanu 4:3 i mocno skomplikować sobie wygraną w tym meczu - zamiast sielanki na koniec, był horror... na szczęście z happy endem i trwał on tylko 5 minut. W ostatniej akcji meczu wpadła piąta bramka dla Limanovii. Jest to dobra lekcja dla nas, że gramy zawsze do ostatniego gwizdka sędziego.

Tak padły gole:

1:0 – rajd lewą stroną boiska przeprowadził Józef Piwowarczyk, wbiegł w pole karne i w sytuacji sam na sam z K. Piwowarczykiem umieścił piłkę w siatce.

2:0 – po uderzeniu K. Kurczaba bramkarz Orkana zdołał odbić piłkę, ale Jacak zdążył z celną dobitką.

3:0 – precyzyjne podanie z głębi pola otrzymał Wsół i w sytuacji sam na sam z K. Piwowarczykiem podwyższył rezultat.

4:0 – w polu karnym sfaulowany został Kurek, a podyktowany rzut karny wykorzystał K. Kurczab.

4:1 – przy próbie wybicia piłki z pola karnego Limanovii Ślazyk tak niefortunnie interweniował, że wpakował futbolówkę do własnej bramki.

4:2 – minęło kilkadziesiąt sekund i Orkan zdobył drugiego gola, Tabor bezbłędny z rzutu karnego.

4:3 – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celną główką popisał się Olejarz.

5:3 – precyzyjne uderzenie K. Kurczaba z rzutu wolnego z ponad 20 metrów.

Limanovia Limanowa 5-3 Orkan Szczyrzyc 2 kwietnia, 16:00

IV liga 2016/2017, grupa: małopolska (wschód)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
7.  Poprad Rytro 18 23 6 5 7 20-20 4 2 3 15-10 2 3 4 5-10
8.  Wolania Wola Rzędzińska 17 22 5 7 5 22-24 3 3 3 8-9 2 4 2 14-15 1 3 1 0 0 2-1

ZAPOWIEDŹ NASTĘPNEJ KOLEJKI nr 19:

W następnej kolejce gramy z Barciczanką. A więc lider z Barcic zagra z wiceliderem Limanovią. Zapraszamy już teraz w najbliższą sobotę na stadion Limanovii w Limanowej na mecz o godz. 16:00. Limanovii brakuje tylko 2 punktów do lidera.

Jak zwykle liczymy na głośny doping naszych drogich Kibiców! - jesteście nam bardzo potrzebni - jesteście naszym 12. zawodnikiem na boisku!