Tabela ligowaSzczegóły
Nazwa M. Pkt.
1. BRUK-BET 2 Termalica... 34 92
2. LUBAŃ Maniowy 34 68
3. POPRAD Muszyna 34 67
4. MKS LIMANOVIA Limano... 34 66
5. WIERCHY Rabka-Zdrój... 34 65
6. OKOCIMSKI Brzesko 34 60
7. WOLANIA Wola Rzędzi... 34 59
8. GLINIK Gorlice 34 55
9. KOLEJARZ Stróże 34 49
10. WATRA Białka Tatrza... 34 48
11. TARNOVIA Tarnów 34 46
12. METAL Tarnów 34 43
13. SOKÓŁ Słopnice 34 36
14. SKALNIK Kamionka Wie... 34 35
15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6
Sponsor Tytularny

Urząd Miasta Limanowa

Sponsor

Sponsor

Sponsor
Sponsor
Sonda
Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Plebiscyt LPPN: zagłosuj na Kandela! - piłkarza i trenera Limanovii.

2016-12-20 22:30:18
Powiększ
Egipcjanin jest nominowany w XIX Plebiscycie na Najpopularniejszego Trenera Piłki Nożnej Ziemi Limanowskiej w 2016 roku.

 

 

Walid Kandel to obecnie jeden z najważniejszych zawodników Limanovii. Ma główny wpływ również na kwestie szkoleniowe. Rok 2016 był dla niego udany. Limanovia w czerwcu wywalczyła awans do IV ligi i bardzo dobrze spisuje się w roli beniaminka na tym szczeblu rozgrywkowym.

 

Walid Mohamed Kandel El-Said urodził się 24 marca 1985 roku w Kairze (Egipt). Posiada wykształcenie wyższe (studia ukończone w Kairze). W przeszłości grał w młodzieżowej reprezentacji Egiptu do lat 21 i w najwyższej klasie rozgrywkowej tego kraju (m.in. Zamelek, Asyut Petroleum). Był na testach w ekstraklasowej Jagielloni Białystok, a potem w Zagłębiu Lubin. Jednak najpierw kontuzja, a potem sprawy osobiste sprawiły, że nie zdołał podpisać kontraktu. Ostatecznie wylądował w klubie UKS Łady (IV liga). Jesienią 2014 roku był już zawodnikiem drugoligowej wówczas Limanovii. - Wiedziałem, że drużyna walczy o utrzymanie w II lidze, a w kolejnych latach chce powalczyć o I ligę – wspominał Walid Kandel. - Do Limanowej jechałem trochę w ciemno, nie sądziłem, że tutaj zostanę na dłużej. Ostatnie osiem spotkań rundy jesiennej grałem w podstawowym składzie. Ówczesny trener Ryszard Wieczorek bardzo mnie chwalił. Na wiosnę było już gorzej bo wylądowałem na rezerwie. Kolejny trener Marek Motyka ponownie postawił na mnie, ale niestety nie utrzymaliśmy się w II lidze. Spadek był dla nas wielkim szokiem i to bardzo bolało. Główny sponsor wycofał się z klubu, drużyna wylądowała w V lidze, a ja wyjechałem na dwa tygodnie do Egiptu. Nie wiedziałem jaką mam przyszłość w Polsce. Szybko zostałem zaproszony na testy do pierwszoligowego Rozwoju Katowice, gdzie trenerem został Marek Motyka. Na treningi przyjechałem po zakończeniu Ramadanu, po poście, który spowodował, że byłem bardzo osłabiony i nie wypadłem najlepiej. Otrzymałem jeszcze propozycję gry w trzecioligowej Garbarni Kraków.

 

– Zdecydowałem się zostać w Limanovii, gdzie miałem się również zająć prowadzeniem drużyny jako szkoleniowiec, wspólnie z Mateuszem Wrońskim. Kluczowy okazał się sentyment do limanowskiego klubu. Nie żałuję, bo po roku wywalczyliśmy awans do IV ligi.

 

W roli beniaminka Limanovia na półmetku jest wiceliderem IV ligi, ze stratą czterech punktów do prowadzącej Barciczanki. Jednak wiosną Kandel prawdopodobnie już nie będzie prowadził zespołu (pozostanie nadal zawodnikiem wicelidera). Niedawno klub ogłosił poszukiwanie nowego szkoleniowca.

Egipcjanin bardzo żył się z Limanową i całkiem nieźle mówi w języku polskim. Jak podkreśla chciałby związać się z naszym krajem na długie lata.

W ubiegłorocznej edycji Plebiscytu, Walid Kandel zajął drugie miejsce na najpopularniejszego trenera ziemi limanowskiej.

 

 

MOŻNA ODDAĆ 1 GŁOS DZIENNIE W 1 SONDZIE

- ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA!

 

Głos w sondzie: "XIX Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Piłki Nożnej Ziemi Limanowskiej" mogą oddać tylko zalogowani użytkownicy na portalu limanowa.in

 

LINK DO GŁOSOWANIA: http://limanowa.in/sonda,103.html

 

 

Głosowanie trwa do 25 stycznia 2017 roku (do godz. 24). Uroczystość podsumowania Plebiscytu odbędzie  się w dniu 18 lutego.

 

Lista nominowanych piłkarzy i trenerów: http://limanowa.in/sport;kto-bedzie-najpopularniejszym-trenerem-i-pilkarzem-za-2016-rok,34589.html

 

 

Rekomendacja dla Kandela - od I trenera Limanovii Mateusza Wrońskiego:

-Zachęcam do zagłosowania na mojego kolegę z Egiptu, z naszego duetu trenerskiego Kadry Seniorów MKS Limanovia - piłkarza i trenera w jednym: Walid Mohamed Kandel.

Nie biorę udziału jako kandydat, ale mocno trzymam kciuki za kolegę z drużyny (udało mi się wygrać ten Plebiscyt w 2012 roku). Uważam, że Kandel w pełni zasługuje na miano "Najpopularniejszego Trenera Ziemi Limanowskiej za 2016 rok", zasłużył sobie na to.

 

Organizatorem Plebiscytu jest Limanowski Podokręg Piłki Nożnej, na czele z Prezesem Podokręgu – panem Stanisławem Strugiem. Patronat nad Plebiscytem przejął lokalny Portal limanowa.in i Starosta limanowski – pan Jan Puchała.

 

Powiększ
Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 4687, Skomentowano 0 razy

KADRA Seniorów: MKS Limanovia 2015-2017

2015-08-04

Seniorzy MKS Limanovia w sezonie 2015/2016 oraz 2016/2017 - pod wodzą nowego Zarządu Klubu MKS na czele z prezesem Januszem Bugajskim oraz nowymi trenerami: Mateuszem Wrońskim z Limanowej i Walidem Kandelem z Egiptu - trenerem grającym z drużyną. FOTO - Franciszek Natanek: http://www.fotonatanek.pl

Zdjęcia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
« PowrótGóra ^