Derby juniorów w MLJS: Limanovia wygrała z Sokołem Słopnice.

2016-11-06 08:03:06
MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH. Limanovia pokonała na wyjeździe Sokoła Słopnice 4-1 (1-1) i umocniła się na III pozycji w tabeli ligowej.

KS SOKÓŁ SŁOPNICE – MKS LIMANOVIA ELEKTRICAL MOS PL LIMANOWA 1:4 (1:1)

1:0 P. Nowak 10, 1:1 Krzyżak 33, 1:2 N. Czaja 48, 1:3 Żurek 72, 1:4 Żurek 80.

Żółte kartki: Puch, F. Nowak, Jasica – N. Czaja, Żurek. Widzów 150.

KS SOKÓŁ: Kryjomski – Tomera, Madoń (83 Bałdo), Puch (46 G. Kowalczyk), Papież – Banach (83 T. Pach), Sobczak, Jasica (80 P. Kowalczyk), D. Pach – F. Nowak, P. Nowak.

MKS LIMANOVA: Kordeczka – K. Mus, Plata, Gąsiorek (85 Pławecki), Bartosz (83 Mrożek) – M. Śliwa (75 Wojtas), Matras, N. Czaja (62 Wąsowicz), Matlęga (83 Sułkowski) – Krzyżak, Kuchta (60 Żurek).

Sokołowi nie udało się zrewanżować Limanovii za wysoką porażkę (4-0) z 5 kolejki obecnego sezonu. Również przed własną publicznością słopniczanie musieli pogodzić się z porażką. Jednak początek spotkania w wykonaniu gospodarzy był bardzo obiecujący. Sokół już w pierwszych minutach przeprowadził trzy groźne akcje. Efektem przewagi był gol z 10 minuty zdobyty przez P. Nowaka. Z upływem czasu coraz groźniej atakowała również Limanovia, która zdołała wyrównać jeszcze przed przerwą. Jednak dopiero po zmianie stron goście osiągnęli przewagę i przypieczętowali ją kolejnymi trzema golami. Swoje okazje miał także Sokół, ale zawodnikom gospodarzy zabrakło skuteczności. Najlepszą sytuację w 75 minucie zmarnował D. Pach, jego strzał z rzutu karnego obronił Kordeczka.