Tabela ligowaSzczegóły
Nazwa M. Pkt.
1. BRUK-BET 2 Termalica... 34 92
2. LUBAŃ Maniowy 34 68
3. POPRAD Muszyna 34 67
4. MKS LIMANOVIA Limano... 34 66
5. WIERCHY Rabka-Zdrój... 34 65
6. OKOCIMSKI Brzesko 34 60
7. WOLANIA Wola Rzędzi... 34 59
8. GLINIK Gorlice 34 55
9. KOLEJARZ Stróże 34 49
10. WATRA Białka Tatrza... 34 48
11. TARNOVIA Tarnów 34 46
12. METAL Tarnów 34 43
13. SOKÓŁ Słopnice 34 36
14. SKALNIK Kamionka Wie... 34 35
15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6
Sponsor Tytularny

Urząd Miasta Limanowa

Sponsor

Sponsor

Sponsor
Sponsor
Sonda
Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

MLJM: tylko remis w Wadowicach z autsajderem rozgrywek.

2017-11-01 18:03:14
Powiększ
MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH. Limanovia miała postawić "kropkę nad i" z Karolem i wygrać z zespołem, który przed naszym spotkaniem miał zerowy dorobek w lidze. Wówczas zwycięstwo zagwarantowało by nam grupę mistrzowską.

 

 

PUKS Karol Wadowice - MKS Limanovia Indeco MOS.PL Limanowa 3-3 (2-2)

0:1 Andrzej Mrożek 1 (asysta z rzutu wolnego Szymon Majeran), 1:1 Wadowice, 24 min. 1:2 Wadowice, 26 min. 2:2 Wojciech Jędrzejek 37 min. (strzał z dystansu z 40 metrów!), 3:2 Konrad Węglarz (as. Paweł Matras), 55 min. 3:3 Wadowice, 73 min.

 

Żółte kartki: Jakub Łubik, Igor Wojas (Karol) - Jakub Piaskowy, Szymon Orzeł (Limanovia).
Czerwona kartka: Konrad Jędrzejek (Limanovia) w 74 minucie, za niesportowe zachowanie.

 

Skład Limanovii: Konrad Jędrzejek (bramkarz) - Wojciech Jędrzejek, Andrzej Mrożek (kapitan drużyny), Michał Garcarz, Dawid Szewczyk, Paweł Matras, Szymon Majeran, Szymon Orzeł, Szymon Pietrzak, Konrad Węglarz, Jakub Piaskowy (74 Jakub Wiktor, bramkarz) oraz Adrian Twaróg, Rafał Matusiak, Jakub Czaja, Dawid Nawieśniak.

 

Jadąc na mecz z Karolem Wadowice przestrzegały nas inne zespoły, że tam zawsze sędziowie gwiżdżą pod gospodarzy. Różnica jest jednak taka, że wszystkie dotychczas drużyny wygrywały z nimi na wyjeździe, choćby jedną bramką, ale wygrywały. Niestety, ten niechlubny rekord nasi rywale przerwali z Limanovią.

Strzelona bramka dla Limanovii już w pierwszej minucie autorstwa Andrzeja Mrożka po dośrodkowaniu Szymona Majerana trochę za bardzo nas uspokoiła i oddaliśmy inicjatywę gospodarzom, szybko dostaliśmy więc dwa strzały w ciągu kilku minut (w tym gol z ewidentnego 2-metrowego spalonego!) i trudno było się nam pozbierać po tym szoku, w dodatku sędzia nie gwizdnął karnego dla nas po zagraniu ręką zawodnika gospodarzy (chociaż stał 5 m. od niego). Wyrównująca przepiękna bramka Wojtka Jędrzejka z dystansu z ok. 40 metrów dała nam nowy bodziec do walki w II połowie.

Po przerwie byliśmy cały czas w posiadaniu piłki, zamknęliśmy rywali na ich połowie. Objęliśmy prowadzenie po zespołowej akcji, którą wykończył Konrad Węglarz po podaniu Pawła Matrasa. Od tej pory mieliśmy "festiwal niewykorzystanych sytuacji" z naszej strony. Bramka cały czas wisiała w powietrzu i tylko nic nie chciało wejść. Sędzia główny kilka razy podjął niezrozumiałe decyzje, jak np. nie uznał rzutu karnego dla nas (przyznał, że ich zawodnik co prawda faulował i powinien być karny, ale uznał, że nasz piłkarz utrzymał się na nogach gdy go tamten faulował i próbował grać dalej, więc zastosował przywilej korzyści, chociaż nasz zawodnik właśnie wtedy stracił piłkę po tej akcji). Stworzyliśmy jednak wystarczającą ilość klarownych sytuacji by ten mecz wygrać. Pod koniec meczu, nasz bramkarz zachował się nieodpowiedzialnie, ale już nie wytrzymał i okazał głośno niezadowolenie wobec sędziowania, co skończyło się dla niego czerwoną kartką.

Po tym remisie jesteśmy rozczarowani, nie tylko sędziowaniem, ale i również przede wszystkim naszą nieskutecznością.

 

Terminarz i wyniki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych: http://www.mzpnkrakow.pl/terminarze/mljm_1718

 

Zapowiedź ostatniego meczu w rundzie jesiennej - Z WISŁĄ KRAKÓW:

Następny mecz juniorzy młodsi Limanovii zagrają jako gospodarze na stadionie Olimpii Pisarzowa z utytułowaną drużyną Wisły Kraków, która walczy aktualnie o Mistrzostwo ligi z Progresem Kraków (mistrz ligi zagra w barażach z Resovią Rzeszów o CLJM) i na pewno zagra w najmocniejszym składzie z limanowska drużyną, w niedzielę dn. 4 listopada 2017 r. o godz. 10:00.

- - -

Z OSTATNIEJ CHWILI: PRZEŁOŻONY MECZ Z WISŁĄ KRAKÓW NA NIEDZIELĘ!!!

Nowy termin spotkania: gramy z Wisłą Kraków w tą niedzielę 5 listopada 2017 r. o godz. 10:00 w Słopnicach (na sztucznej trawie).

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3448, Skomentowano 0 razy
« PowrótGóra ^
Nikt jeszcze nie dodał komentarza. » Dodaj komentarz