Tabela ligowaSzczegóły
Nazwa M. Pkt.
1. BRUK-BET 2 Termalica... 34 92
2. LUBAŃ Maniowy 34 68
3. POPRAD Muszyna 34 67
4. MKS LIMANOVIA Limano... 34 66
5. WIERCHY Rabka-Zdrój... 34 65
6. OKOCIMSKI Brzesko 34 60
7. WOLANIA Wola Rzędzi... 34 59
8. GLINIK Gorlice 34 55
9. KOLEJARZ Stróże 34 49
10. WATRA Białka Tatrza... 34 48
11. TARNOVIA Tarnów 34 46
12. METAL Tarnów 34 43
13. SOKÓŁ Słopnice 34 36
14. SKALNIK Kamionka Wie... 34 35
15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6
Sponsor Tytularny

Urząd Miasta Limanowa

Sponsor

Sponsor

Sponsor
Sponsor
Sonda
Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Podsumowanie okresu przygotowawczego okiem trenera

2016-03-23 13:14:22
Powiększ
Przygotowania do rundy rewanżowej przebiegały bez większych zakłóceń. Wiadomo, że nigdy nie uda się wykonać w 100% wszystkiego, co sobie zaplanowaliśmy w życiu. Ważne, że plan został optymalnie wykonany.

 

Mamy podstawy by tak sądzić i jednocześnie nadzieję, że ten cały wysiłek, który chłopcy włożyli w przygotowania, zaprocentuje w lidze. Cieszę się, widząc ich zaangażowanie i determinację do zdobycia awansu.

Bardzo pomaga nam również fakt, że nie ma żadnej presji wobec piłkarzy ze strony Zarządu Klubu na jakikolwiek właśnie awans. Nikt tu nie spina się na awans, cieszymy się, że znowu mamy swoich piłkarzy w Limanowej i wkrótce, mamy też nadzieję, że dołączą do nich uzdolnieni juniorzy Limanovii.

Chcemy bowiem grać taką piłkę, dla której nasi kibice jeszcze chętniej będą przychodzić i oglądać "swoich" - a przecież, kto jak kto, ale na kibiców - szczególnie naszych najwierniejszych, zawsze możemy liczyć.

 

Jeśli chodzi o okres przygotowawczy, to z początku planowaliśmy 9 sparingów, w tym udało się nam rozegrać 6, które może nie są rekordową ilością, ale przecież chodzi o to, żeby grać mecze kontrolne z drużynami, które są dla nas wymagające.

Rozegraliśmy w sumie 3 mecze z drużynami Ligi Okręgowej (Jarmutą Szczawnica, Nadwiślanem Kraków, Orłem Myślenice) i 3 mecze z IV-ligowcami (Lubaniem Maniowy, Tymbarkiem, Popradem Rytro). Szkoda, że nie zagraliśmy jeszcze z IV-ligowym Górnikiem Wieliczka, jednak z powodu złych warunków atmosferycznych - śnieżyca, został on odwołany (byliśmy zawróceni z trasy jadąc już na ten mecz).

Zdobyliśmy komplet wygranych, w bramkach 23:5, czyli średnio na mecz strzelamy 4 bramki, a tracimy jedną. Zabrakło nam może meczu kontrolnego z zespołem z III ligi. Nie zmienia to jednak faktu, że w meczach, które rozegraliśmy w bieżącym okresie przygotowawczym, jest to bilans imponujący i dający przekonanie, że idziemy w dobrym kierunku.

 

Wyniki naszych sparingów: http://www.limanovia.net/aktualnosci,737.html

 

Trzeba dodać jeszcze bardzo istotny fakt, jeśli chodzi o okres przygotowawczy, że kadra naszych piłkarzy w większości brała udział w zimie w Limanowskiej Lidze Futsalu oraz w Turniejach: Futsalima i Charytatywnym, grając w najmocniejszych drużynach, mając przy tym ciężki okres przygotowawczy - treningi odbywały się normalnie.

Dlatego, nie robimy z tego tragedii, że 3 zaplanowane sparingi się nie odbyły i że rozgrywki futsalu trochę zakłóciły nam rytm treningowy. Bardziej mieliśmy obawy o kontuzje, które niestety zawsze wiążą się z rywalizacją na hali. Dlatego, niektórzy zawodnicy mieli czasem zakaz gry w niektórych meczach w lidze futsalu.

Nie wszystkie oczywiście kontuzje były spowodowane grą na hali, było to jednak dla nas ogromne zmartwienie, gdy nasi piłkarze mieli choćby drobne urazy. Każdy z nich jest dla nas bardzo ważny. Należy tu podkreślić ogromne zasługi w szybkim powrocie do pełnej sprawności naszych zawodników, dzięki naszym fizjoterapeutom klubu: Łukasz Zelek i Ernest Czyrnek.

 

W rundzie wiosennej, będą niestety ubytki w drużynie: Kamil Zaręba i Wojciech Kaim z powodu kontuzji nie zagrają już z nami w rundzie rewanżowej (poważniejsze kontuzje). Natomiast, Wojciech Wójtowicz obecnie zrezygnował z gry w piłkę nożną i nie deklaruje gry w żadnym klubie przynajmniej do wakacji. Także, jeden z naszych bramkarzy, Hubert Bieda wciąż leczy kontuzję i prawdopodobnie w maju przewiduje wrócić do systematycznych treningów.

Jeśli chodzi o skład kadry, to tutaj raczej nic się nie zmieni, trzon drużyny na mecze ligowe zostanie ten sam. W niektórych sparingach był problem ze zmiennikami, ale już doszli do składu. Nie wykluczamy, że może do nas dojść 2-3 piłkarzy, którzy z nami trenują i mogli by zastąpić wspomniane ubytki w składzie.

 

Na koniec, chcę podkreślić, że nie wpadamy w samozachwyt, przez cały czas nasi piłkarze ciężko harują i jeszcze długa droga przed nami, do upragnionego końca sezonu, do końca celu. Pierwsze mecze pokażą, jak wejdziemy w ligę.

O dobrą grę naszych piłkarzy jestem spokojny, natomiast wynik w sporcie - jest zawsze sprawą otwartą, dlatego z pokorą podchodzimy do każdego meczu, walczymy do końca i nie odpuszczamy.

A jak Bóg da, to wygramy.

 

trener Mateusz Wroński

Powiększ
Powiększ
Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 4317, Skomentowano 0 razy
« PowrótGóra ^