Tabela ligowaSzczegóły
Nazwa M. Pkt.
1. BRUK-BET 2 Termalica... 34 92
2. LUBAŃ Maniowy 34 68
3. POPRAD Muszyna 34 67
4. MKS LIMANOVIA Limano... 34 66
5. WIERCHY Rabka-Zdrój... 34 65
6. OKOCIMSKI Brzesko 34 60
7. WOLANIA Wola Rzędzi... 34 59
8. GLINIK Gorlice 34 55
9. KOLEJARZ Stróże 34 49
10. WATRA Białka Tatrza... 34 48
11. TARNOVIA Tarnów 34 46
12. METAL Tarnów 34 43
13. SOKÓŁ Słopnice 34 36
14. SKALNIK Kamionka Wie... 34 35
15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6
Sponsor Tytularny

Urząd Miasta Limanowa

Sponsor

Sponsor

Sponsor
Sponsor
Sonda
Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Wygrany sparing z ligowym rywalem Jarmutą Szczawnica

2016-02-06 21:58:36
Powiększ
Tylmanowa: drugi sparing w tym roku, tym razem z rywalem z naszej ligi: Jarmutą Szczawnica. Wygraliśmy 2:0 (0:0). W I połowie w naszej grze było wiele niedokładności, ale w II połowie było już znacznie lepiej.

 

MKS "LIMANOVIA" LIMANOWA - LKS "JARMUTA" SZCZAWNICA 2:0 (0:0)

 

1:0 - '64 min. Piotr Kaczor (as. Józef Piwowarczyk)

2:0 - '80 min. Walid Kandel (as. Mateusz Czaja)

 

Skład Limanovii:

bramkarz Wojciech Mastalerz (46 min. bramkarz Paweł Kryjomski - junior), Sylwester Wierzycki, Michał Ruchałowski, Walid Kandel, Tomasz Lichota, Mateusz Czaja, Dawid Kurczab, Piotr Kaczor, Mateusz Śliwa - junior (46 min. Kamil Zaręba), Maciej Ślazyk, Józef Piwowarczyk.

 

I POŁOWA:

 

Limanovia miała 3 szanse na strzelenie gola w I połowie:

'15 min. - Walid Kandel uderzył głową z 16 metrów dośrodkowaną piłkę z prawego skrzydła w same okienko rywali i bramkarz z trudem przeniósł piłkę nad bramką.

'25 min. - Mateusz Czaja uderzył głową dośrodkowaną piłkę w pole karne i minimalnie przestrzelił koło bramki.

'43 min. - Józef Piwowarczyk dostał podanie na 16 metr i miał za sobą już tylko bramkarza, oddał strzał i bramkarz obronił.

 

Jarmuta miała 2 szanse na strzelenie gola w I połowie:

'20 min. - rajd napastnika ze Szczawnicy Jacka Pietrzaka prawą stroną, oddał zaskakujący mocny strzał z dystansu obok lewego słupka Limanovii.

'40 min. - rzut rożny dla Szczawnicy, mocne podanie po ziemi do wbiegającego z głębi pola Jacka Pietrzaka, który nie pilnowany oddał zaskakujący mocny strzał z 30 metrów trafiając w prawy słupek bramki Mastalerza.

 

II POŁOWA:

 

Limanovia miała aż 10 szans na strzelenie gola w II połowie - w tym zdobyła 2 bramki:

'56 min. - Józef Piwowarczyk zdecydował się na mocny strzał z dystansu z 30 metrów, trafił w prawy słupek bramki rywali.

'57 min. - Piotr Kaczor znalazł się w sytuacji sam na sam i minimalnie spudłował koło lewego słupka Jarmuty.

'59 min. - Józef Piwowarczyk oddał mocny strzał z 25 metrów pod poprzeczkę i bramkarz ze Szczawnicy z trudem odbił futbolówkę na rzut rożny.

'64 min. - GOL! - piękny rajd lewym skrzydłem Józefa Piwowarczyka, który dostał szybką piłkę na dobieg i którego celne dośrodkowanie po ziemi w pole karne, zamienił na bramkę Piotr Kaczor.

'69 min. - Mateusz Czaja strzelił precyzyjnie w prawy górny róg bramki i bramkarz Jarmuty z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

'70 min. - Maciej Ślazyk główkował minimalnie nad poprzeczką piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego.

'79 min. - rozklepana obrona z Jarmuty, czterema podaniami z klepy, ostatni Walid Kandel w polu karnym minimalnie przestrzala nad bramką rywali.

'80 min. - GOL! - Mateusz Czaja na 20 metrze dostał pilkę po ziemi z głębi pola i z lewej nogi uderzył mocno podkręconą piłkę na bramkę, ta odbiła się od lewego słupka i nadbiegający Walid Kandel dobił ją w prawe okienko bramki rywali.

'84 min. - Maciej Ślazyk w sytuacji sam na sam, bramkarz Jarmuty wybija piłkę na róg.

'86 min. - rajd lewą stroną Józefa Piwowarczyka i dośrodkowanie po ziemi w pole karne do wbiegającego Dawida Kurczaba, który minimalnie przestrzela strzałem z pierwszej koło prawego słupka bramki Jarmuty.

 

W II połowie Szczawnica miała 1 szansę na strzelenie gola:

'55 min. - strata piłki w defensywie Limanovii daleko od swojej bramki i rajd Jacka Pietrzaka z Jarmuty w kierunku bramki Pawła Kryjomskiego, który w sytuacji sam na sam wybija instynktownie piłkę na jego lewy bok, którą jeszcze probowali dobić nadbiegający zawodnicy ze Szczawnicy, lecz obrońcy Limanovii w porę naprawili swój błąd i zblokowali strzał, wybijając piłkę na rzut rożny.

 

- - -

 

Komentarz trenera Limanovii - Mateusza Wrońskiego:

-Strzeliliśmy 2 bramki, a mogliśmy strzelić dużo więcej. Jednak, najważniejsze jest to, że kolejny mecz bez straty gola i nasza gra zwłaszcza w II połowie mogła się podobać. Postaramy się wyeliminować błędy w grze następnym razem. To dopiero drugi sparing, wyszliśmy w tym tygodniu z hali, zatem trudno nie uniknąć błędów. Nie mogliśmy w tym meczu także skorzystać z kilku zawodników, pojechaliśmy do Tylmanowej z 13-osobową kadrą, w tym 2 bramkarzy.

-Jarmuta zagrała z nami dużo lepszy mecz niż w lidze, bardzo ambitnie, zaskoczyli nas w I połowie szybką grą piłką i szybkimi kontratakami. Niestety, w I połowie mieliśmy sporo strat i przez to narażaliśmy się na ich szybkie kontrataki, na szczęście nasza obrona dobrze spisywała się i w porę je przerywala. W II połowie pierwsze 10 minut należalo do Jarmuty, daliśmy im pograć i wtedy... to my doszliśmy do głosu. Od tej pory istniała na boisku tylko Limanovia. Akcja za akcją, jedna akcja piękniejsza od drugiej... i taką Limanovię chcielibyśmy zawsze oglądać!

 

 

Następny sparing:

MKS LIMANOVIA - Górnik Wieliczka (IV Liga, grupa: Małopolska zachód), dn. 10 lutego 2016, środa, o godz. 20:00 (boisko: Wieliczka).

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 4206, Skomentowano 0 razy
« PowrótGóra ^
Nikt jeszcze nie dodał komentarza. » Dodaj komentarz