Tabela ligowaSzczegóły
Nazwa M. Pkt.
1. BRUK-BET 2 Termalica... 34 92
2. LUBAŃ Maniowy 34 68
3. POPRAD Muszyna 34 67
4. MKS LIMANOVIA Limano... 34 66
5. WIERCHY Rabka-Zdrój... 34 65
6. OKOCIMSKI Brzesko 34 60
7. WOLANIA Wola Rzędzi... 34 59
8. GLINIK Gorlice 34 55
9. KOLEJARZ Stróże 34 49
10. WATRA Białka Tatrza... 34 48
11. TARNOVIA Tarnów 34 46
12. METAL Tarnów 34 43
13. SOKÓŁ Słopnice 34 36
14. SKALNIK Kamionka Wie... 34 35
15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6
Sponsor Tytularny

Urząd Miasta Limanowa

Sponsor

Sponsor

Sponsor
Sponsor
Sonda
Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Turniej charytatywny dla Wojciecha Ślęzaka - byłego zawodnika i trenera MKS Limanovia.

2015-11-04 14:10:48
Powiększ
W lutym 2016 - zaplanowany jest futsalowy turniej charytatywny w Limanowej, z którego dochód będzie przeznaczony na rzecz pokrycia kosztów rehabilitacji Wojciecha Ślęzaka - znanego piłkarza i trenera z Limanowej.

 

Przez kilkadziesiąt lat był niezwykle barwną postacią limanowskiej piłki nożnej. Niestety na początku czerwca ubiegłego roku doznał udaru mózgu. Aktualnie walczy o powrót do zdrowia.

Jego stan był bardzo ciężki (m.in. niedowład czterokończynowy), istniało poważne zagrożenie życia. Najgorsze ma już za sobą, jednak udar mózgu spowodował potężne spustoszenia. Wojciech Ślęzak podobnie jak na piłkarskich boiskach, również w walce z poważną chorobą nie odpuszcza. Przez ponad rok zrobił duże postępy, m.in. zaczął się poruszać. Ciągle jest bardzo osłabiony i potrzebuje dalszej skomplikowanej rehabilitacji, co związane jest z wysokimi kosztami.

- Otrzymaliśmy mocne sygnały ze środowiska piłkarskiego w regionie o potrzebie organizacji turnieju charytatywnego na rzecz Wojciecha Ślęzaka i taki pomysł został zaakceptowany – powiedział Witold Sochacki, główny organizator futsalowych turniejów futsalowych. – Jest to ważna postać w limanowskim sporcie i chętnie mu pomożemy w trudnych dla niego chwilach.

Wojciech Ślęzak (65 lat) to jeden z najlepszych piłkarzy w historii Limanovii. Zaliczany jest do jednych z najbardziej znanych piłkarzy lat siedemdziesiątych w okręgu nowosądeckim. Jako młody zawodnik trafił do drugoligowej wówczas Unii Tarnów, skąd został powołany do reprezentacji młodzieżowej Polski U-23, w której występował wówczas m.in. Andrzej Szarmach i Grzegorz Lato. Najbardziej znany jest z występów w Sandecji Nowy Sącz, gdzie przez kilka lat był podporą defensywy.

Jako trener pracował w wielu klubach, m.in. w LKS Świniarsko, Skalnik Kamionka Wielka, Hart Tęgoborze, krótki epizod w Sandecji, Gród Podegrodzie, Limanovii, a ostatnio Uranu Łukowica i Zalesianki Zalesie. Limanowscy kibice pamiętają jak kilkanaście lat temu podjął się zadania ratowania ich klubu, gdy drużyna niespodziewanie znalazła się w klasie A. W różnych przyczyn wkrótce musiał odejść z Limanovii, ale nigdy o powodach tej decyzji publicznie nie chciał rozmawiać. Limanowski klub pozostał w jego sercu. Był wiernym kibicem Limanovii i jeśli tylko inne obowiązku mu nie przeszkadzały pojawiał się na meczach swojego macierzystego klubu.

 

- więcej na temat Turnieju charytatywnego na stronie Organizatora: www.futsalima.pl

 

Fot. archiwum Uran Łukowica

(przedruk: z portalu Limanowa.in)

 

Powiększ
Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3663, Skomentowano 0 razy
« PowrótGóra ^
Nikt jeszcze nie dodał komentarza. » Dodaj komentarz