Huragan wiał mocno, ale to Limanovia wraca do domu z tarczą

2015-08-09 22:30:29
Pierwszy mecz w sezonie i pierwsza wygrana naszej drużyny. Dobry start na inaugurację ligi.

HURAGAN WAKSMUND – LIMANOVIA LIMANOWA 0 : 1 (0 : 0)

0-1 Kożuch '85

LIMANOVIA: Mastalerz – D. Kurczab, Ruchałowski, Wierzycki, Kuzak (77 Wójtowicz) – Kaim (45 Piwowarczyk), Kandel (67 Lichota), K. Kurczab, M. Król (57 Czaja), Wsół – Kożuch.

Wracamy z tarczą

Huragan na własnym terenie jest zawsze trudnym przeciwnikiem i potwierdziło to się w tym meczu. Jednak cierpliwość popłaca, dobry duch w limanowskim zespole nie pozwalał tracić nadziei do końca, że rozwiąże się wreszcie worek z golami dla Limanovii w nowym sezonie.

Początek spotkania był trochę nerwowy w naszych poczynanich, mieliśmy dużo strzałów bardzo niecelnych, ale z minuty na minutę było coraz lepiej. Nie można było rzucić się od razu na przeciwnika, rywale przeprowadzali groźne kontry po naszej stracie. W takich przypadkach trzeba czasem poczekać na błąd przeciwnika, grać szybciej piłką, starać się też grać jak najwyżej - na połowie przeciwnika. Mieliśmy sporo ładnych akcji i stworzyliśmy kilka dobrych sytuacji bramkowych, w II połowie byliśmy stroną przeważajacą, jednak wciąż nie udawało się nam celnie strzelić. Na kilka minut przed końcem meczu, piłka wrzucona z głębi pola, błąd bramkarza i Alek Kożuch daje nam prowadzenie, które nie dajemy sobie już wydrzeć do końca. Skromne, bo skromne zwycięstwo, lecz jakże bardzo ważne - na dobry start.

Nasza drużyna miała krótki okres przygotowawczy, za to bardzo internsywny. Na pewno czujemy go jeszcze w nogach, nie ma tej świeżości. Gdy rozegramy kilka meczów, wtedy nasi piłkarze jeszcze lepiej będą się prezentować, no i zgranie również będzie lepsze. Najważniejsze jest to, że udało się poukładać dobrze drużynę w tak krótkim czasie, widać w niej kolektyw i widać też u zawodników, że mają poczucie własnej wartości. To bardzo ważne.

Wracamy do domu w pozytywnych nastrojach po wygranej z Waksmundem. Nie ma jednak czasu na odpoczynek, jedynie dodatkowo basen na regenerację, w tą środę czeka nas mecz derbowy u siebie z Orkanem Szczyrzyc, który na inaugurację ligi pokonał na swoim boisku Płomień Limanowa 2-1.

Z tego miejsca, dziękujemy bardzo naszym Kibicom, którzy wraz z kibicami Waksmundu zrobili na meczu niesmowitą atmosferę, każdy dopingując swoją drużynę. Na takie mecze aż chce się przychodzić z całymi rodzinami, dla takiej oprawy zrobionej przez kibiców i dla tak ambitnie walczących drużyn, które serce wkładają w swój mecz.

Zapowiedź II kolejki:

MKS Limanovia rozegra u siebie mecz ligowy z Orkanem Szczyrzyc w środę 12 sierpnia br. o godz. 18:00 na stadionie MKS Limanovia. Serdecznie zapraszamy Państwa na derby ziemi limanowskiej.

Liga okręgowa 2015/2016, grupa: Nowy Sącz

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  LKS Kobylanka 1 3 1 0 0 3-1 1 0 0 3-1 0 0 0 0-0
2.  Helena Nowy Sącz 1 3 1 0 0 2-0 1 0 0 2-0 0 0 0 0-0
3.  Orkan Szczyrzyc 1 3 1 0 0 2-1 1 0 0 2-1 0 0 0 0-0
4.  Limanovia Limanowa 1 3 1 0 0 1-0 0 0 0 0-0 1 0 0 1-0
5.  Sokół Słopnice 1 1 0 1 0 1-1 0 0 0 0-0 0 1 0 1-1 1 1 0 1 0 1-1
6.  AKS Ujanowice 1 1 0 1 0 1-1 0 1 0 1-1 0 0 0 0-0 1 1 0 1 0 1-1
7.  Gród Podegrodzie 0 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0-0 0 0 0 0-0
   Orkan Raba Wyżna 0 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0-0 0 0 0 0-0