Tabela ligowaSzczegóły
Nazwa M. Pkt.
1. BRUK-BET 2 Termalica... 34 92
2. LUBAŃ Maniowy 34 68
3. POPRAD Muszyna 34 67
4. MKS LIMANOVIA Limano... 34 66
5. WIERCHY Rabka-Zdrój... 34 65
6. OKOCIMSKI Brzesko 34 60
7. WOLANIA Wola Rzędzi... 34 59
8. GLINIK Gorlice 34 55
9. KOLEJARZ Stróże 34 49
10. WATRA Białka Tatrza... 34 48
11. TARNOVIA Tarnów 34 46
12. METAL Tarnów 34 43
13. SOKÓŁ Słopnice 34 36
14. SKALNIK Kamionka Wie... 34 35
15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6
Sponsor Tytularny

Urząd Miasta Limanowa

Sponsor

Sponsor

Sponsor
Sponsor
Sonda
Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Awans do Małopolskiej Ligi Juniorów wywalczony w pięknym stylu

2014-06-23 11:37:07
Powiększ
Sukces juniorów starszych Limanovii


Kolejarz Stróże - Limanovia Elektrical MOS PL 0:4


Bramki
:
Kurek, Kożuch, Florek, Trojański

Skład:
Wilk - Trojański, Mąka, Bubula (Smoleń), Kuzak - Król - Odziomek, Kowalczyk (Golonka), Florek, Kurek
(Śmierciak) – Kożuch (Pustelnik) a ponadto Pietrzak, Mordarski
Mimo, że do zakończenia cyklu baraży o awans do Małopolskiej Ligi Juniorów pozostało jeszcze jedno spotkanie, to już na obecną chwilę zespół podopiecznych trenera Mirosława Smolenia występujący pod szyldem Limanovia Elektrical MOS PL zapewnił sobie prawo występów na tym szczeblu rozgrywek, pokonując w meczu wyjazdowym zespół Kolejarza Stróże w stosunku 4:0. W przyszłym sezonie drużyna juniorów starszych Limanovii rywalizować będzie z najlepszymi zespołami Małopolski na tym szczeblu rozgrywek. Gratulacje dla całej drużyny jego trenera, oraz wszystkich osób, sponsorów, którzy wspierali nasz zespół do osiągnięcia tego celu.  
Sukces zawodnicy zawdzięczają również dzięki własnej ciężkiej pracy, oraz trenerowi Mirosławowi Smoleniowi, który podjął się pracy z zespołem juniorów. Intensywne treningi, podczas których frekwencja zawsze dopisywała, praca nad taktyką i strategią, ambicja i determinacja młodych piłkarzy, mobilizacja i umiejętnie przekazywana wiedza trenera przyniosły oczekiwany efekt. Grę drużyny juniorów ogląda się z przyjemnością, co daje uzasadnioną nadzieję, że również poradzą sobie na wyższym szczeblu rozgrywek.
Zespołowi juniorów pozostał do rozegrania jeszcze jeden pojedynek barażowy z Orkanem Raba Wyżna /28 czerwca (sobota godz.14.00/Z uwagi na to, że cel został osiągnięty spotkanie to będzie miało jedynie wymiar w aspekcie sportowym.

Poprzednie spotkania barażowe:
- Limanovia Elektrical MOS PL– Kolejarz Stróże 5:0
-
Limanovia Elektrical MOS PL - Orkan Raba Wyżna 4:2

Trener Mirosław Smoleń: „Cieszymy się niezmiernie z tego sukcesu. Muszę jednak stwierdzić, że trudniej było wygrać I ligę Juniorów w Limanowskim Podokręgu, niż spotkania barażowe. To dzięki bardzo silnej limanowskiej lidze mogliśmy się znakomicie przygotować do spotkań barażowych. Decydująca walka o Małopolską Ligę była dla nas znacznie łatwiejszym zadaniem niż rywalizacja z niektórym zespołami z naszego powiatu”.


Baraż do Małopolskiej Ligi Młodzików

Galicja Nowy Sącz- MKS Limanovia Limanowa 2-2


Młodzicy Limanovii rozegrali również trzeci baraż o Małopolską Ligę Młodzików. Podopieczni trenera Zbigniewa Twaroga w meczu wyjazdowym wywalczyli remis 2:2 z zespołem młodzików Galicji Nowy Sącz.
W poprzednich dwóch spotkaniach zespól Limanovii zremisował u siebie z Galicją 1:1, oraz zwyciężył drużynę UKS Dwójka Zakopane również na własnym boisku w stosunku 1:0.
O wszystkim zadecyduje spotkanie rewanżowe w Zakopanem /28 czerwca -sobota/, które aby awansować należałoby wygrać.

bramki dla Limanovii zdobyli: Orzeł Szymon, Włodarczyk Damian

zespól Limanovii występował w składzie:
Jędrzejek Konrad, Szewczyk Dawid, Mrożek Andrzej, Liptak Łukasz, Jędrzejek Wojtek, Matusiak Rafał, Rączkowski Karol, Orzeł Szymon, Wyrostek Łukasz Włodarczyk Damian, Czachurski Maciek
zawodnicy rezerwowi: Tokarz Dawid, Zapała Jakub, Król Mateusz, Szewczyk Wojtek, Woźniak Łukasz, Rojek Tadeusz, Król Łukasz.

Trener Zbigniew Twaróg
: „Kolejny barażowy mecz przyniósł podział punktów, zespół nasz zagrał dobry mecz ale drużyna Galicji pokazała charakter stawiając nam wysoko poprzeczkę . Nasz zespół prowadził dwa do zera po bardzo ładnych bramkach Szymona Orła, oraz Damiana Włodarczyka, o wyniku zadecydował karny dla Galicji w końcówce drugiej połowy. Mamy dalej realne szanse na awans do małopolskiej ligi młodzików, trzeba będzie wygrać za tydzień rewanżowy mecz z drużyną Zakopanego”.


Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 5800, Skomentowano 0 razy
« PowrótGóra ^