Tabela ligowaSzczegóły
Nazwa M. Pkt.
1. BRUK-BET 2 Termalica... 34 92
2. LUBAŃ Maniowy 34 68
3. POPRAD Muszyna 34 67
4. MKS LIMANOVIA Limano... 34 66
5. WIERCHY Rabka-Zdrój... 34 65
6. OKOCIMSKI Brzesko 34 60
7. WOLANIA Wola Rzędzi... 34 59
8. GLINIK Gorlice 34 55
9. KOLEJARZ Stróże 34 49
10. WATRA Białka Tatrza... 34 48
11. TARNOVIA Tarnów 34 46
12. METAL Tarnów 34 43
13. SOKÓŁ Słopnice 34 36
14. SKALNIK Kamionka Wie... 34 35
15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6
Sponsor Tytularny

Urząd Miasta Limanowa

Sponsor

Sponsor

Sponsor
Sponsor
Sonda
Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Zwycięstwo nad wyżej notowanym przeciwnikiem

2014-02-01 14:25:11
Powiększ
Limanovia Szubryt bez respektu

Limanovia Szubryt Limanowa – Kolejarz Stróże 3:1 (1:0)Bramki:

1:0
Arkadiusz Garzeł – 42’
1:1 Marcin Stefanik 48’
2:1 Damian Majcher 72’
3:1 Jakub Downar-Zapolski 89’

Sędziowali:
Robert Marciniak – Sędzia Główny, oraz Mateusz Kucia, Przemysław Hibner.

Skład Limanovii Szubryt I połowa: Waldemar Sotnicki  - Dawid Basta, Paweł Czajka, Arkadiusz Garzeł, Mateusz Niechciał, Jakub Downar-Zapolski, Łukasz Pietras, Arkadiusz Serafin, Paweł Pyciak, Sylwester Tokarz, Grzegorz Kmiecik
Skład II połowa: Daniel Bomba –Bartłomiej Hudecki, Radosław Kulewicz, Michał Ruchałowski, Mateusz Niechciał, Jakub Downar Zapolski, Mouhamadou Sadio,  Arkadiusz Serafin,  Rafał Komorek, Damian Majcher, Jacek Pietrzak   

 Wyraźnie zadowolony był trener Dariusz Siekliński nie tyle z wyniku dzisiejszej gry kontrolnej z pierwszoligowcem ze Stróż, co z postawy swoich podopiecznych. Trener jak również Główny Sponsor Klubu Pan Zbigniew Szubryt, który był obecny na sparingu mogą mieć nadzieję o trafności dokonanych wzmocnień.  W dzisiejszym sparingu brak było najskuteczniejszego strzelca Limanovii Wojciecha Dziadzio, który doznał niegroźnej kontuzji na jednym z ostatnich treningów. Trener dał odpocząć również Arturowi Skibie, który po kontuzji jakiej doznał w spotkaniu ze Zniczem Pruszków w rundzie jesiennej i przebytej operacji, trenuje już normalnie z resztą zespołu, jednak trener nie chce szafować zbytnio jego siłami, lecz w następnym sparingu już go zobaczymy, a będzie to w grze kontrolnej ze Stalową Wolą na sztucznym boisku w Dębicy /5.02./, którą zespół Limanovii Szubryt rozegra podczas zgrupowania w Pustyni k/Dębicy. W spotkaniu tym jak oświadczył trener swoją szansę ma otrzymać również  trzeci bramkarz w zespole Limanovii, jej wychowanek Hubert Bieda, którego dzisiaj również nie widzieliśmy.  Natomiast Mariusz Mężyk kilka dni temu zmuszony był poddać się zabiegowi artroskopii kolana i jego przerwa w treningu potrwa najprawdopodobniej około cztery tygodnie.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków stróżan. Zwłaszcza niebezpiecznie próbował zaskoczyć naszych obrońców bardzo aktywny napastnik Kolejarza Sebastian Leszczak, lecz dwukrotnie na początku spotkania nadział się na umiejętnie zastawiane przez naszych obrońców pułapki ofsajdowe. Lecz zawodnik ten w 11’ spotkania zamknął w środku pola karnego akcję swojego zespołu przeprowadzoną prawą stroną boiska, lecz Sotnicki po jego strzale nie dał się zaskoczyć i przytomną interwencją zażegnał niebezpieczeństwo utraty bramki. Po okresie początkowej przewagi stróżan zespół Limanovii uporządkował grę, która się wyrównała.  Najpierw Basta przeprowadził kontrę prawą stroną i dokładnie dograł do wchodzącego w pole karne Pyciaka, a ten uderzył świetnie w krótki róg, lecz bramkarz z trudem, ale skutecznie interweniował. Ten sam zawodnik w 40’ ponownie miał okazję lecz po jego strzale piłka odbiła się od spojenia słupka i porzeczki. Jednak w momencie oddawania strzału znalazł się na minimalnym spalonym. Wcześniej strzałami z dystansu próbowali zaskoczyć bramkarza Kolejarza Downar-Zapolski w 28’, oraz Garzeł w 33’, lecz w pierwszym przypadku piłka minimalnie przeszła obok słupka bramki przeciwnika, a w drugim poszybowała nad poprzeczką.
I wreszcie 42’ dynamiczne wejście w pole karne Pietrasa z lewej strony w wyniku czego obrońca Kolejarza nie widząc innego wyjścia aby powstrzymać szarżującego zawodnika Limanovii fauluje go w polu karnym. Sędzia dyktuje rzut karny, którego niezawodnym egzekutorem był Arkadiusz Garzeł. Uderzył precyzyjnie, zmylił bramkarza, który rzucił się w lewy róg bramki a piłka wylądowała w przeciwległym rogu. W końcówce pierwszej odsłony spotkania stróżanie mieli dwie okazję do wyrównania, lecz w 45’ Sotnicki wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem Kolejarza, a chwilę później po wielkim zamieszaniu w polu karnym Limanovii piłka zmierzająca nieuchronnie do naszej bramki po rykoszecie przypadkowo odbita wyszła na aut bramkowy.

W drugiej połowie trener przemeblował linię obrony w której pozostawił Niechciała, natomiast za Bastę, Czajkę i Garzeła do gry desygnowani zostali Hudecki, Kulewicz i Ruchałowski. Natomiast za Pietrasa, Pyciaka, Tokarza i Kmiecika na druga połowę weszli odpowiednio zmiennicy: Sadio, Komorek, Majcher i Pietrzak. W bramce Sotnickiego zmienił Bomba. 
Druga połowa zaczęła się niefortunnie dla naszego zespołu. Stróżanie wyrównują w 48’ spotkania. Tracimy bramkę, kiedy na 16 metrze do prostopadłego podania od swojego zawodnika w tempo wyszedł Stefanik, zgubił naszych obrońców i z bliska będąc sam na sam z Bombą posłał piłkę do bramki obok naszego bramkarza.
Mimo utraty bramki na samym początku drugiej odsłony zespół Limanovii nie podłamał się. Wręcz przeciwnie nowowprowadzeni zawodnicy chcieli się pokazać z jak najlepszej strony i to im się w zupełności udało. Akcje ofensywne naszego zespołu siały duże zamieszanie w szeregach obronnych kolejarzy. Wielką wolą walki imponował bardzo aktywny w tej części spotkania Daniel Majcher, autor bramki dającej prowadzenie zespołowi Limanovii w 72’ spotkania. Po akcji zapoczątkowanej przez świetnie usposobionego w tym spotkaniu Pietrzaka i dokładnej asyście Serafina, który celnym podaniem obsłużył Majchera, a ten opanował piłkę w okolicy 12 metra i mocno uderzył na bramkę. Piłka po rykoszecie zaskoczyła bramkarza i wpadła do bramki. Ten sam zawodnik jeszcze czterokrotnie mógł pokonać bramkarza naszego przeciwnika. W 75’ po asyście Sadio uderzył w środek bramki, gdzie znajdował się bramkarz i piłka padła jego łupem. Gdyby uderzył bardziej po długim rogu niechybnie padłaby bramka. Dziesięć minut później Majcherowi ponownie nadarzyła się okazja do zdobycia bramki, lecz bramkarz jego strzał z najbliższej odległości intuicyjnie i szczęśliwie obronił. W 89’ to właśnie Majcher dwa razy z najbliższej odległości uderzał na bramkę Kolejarza i za każdym razem bramkarz zwijał się i wybijał piłkę przed siebie, lecz do trzeciej dobitki dobiegł Downar Zapolski i golkiper musiał już skapitulować. Była to już druga bramka w drugim kolejnym sparingu młodego pomocnika wypożyczonego z Wisły Kraków. W tej części spotkania  zaimponowali również dwaj zawodnicy grający niegdyś razem w Lubaniu Maniowy, a mianowicie bardzo szybko poruszający się na prawej stronie pomocy Rafał Komorek, którego akcję siały duży zamęt w szeregach defensywnych przeciwnika, oraz Jacek Pietrzak po którym nie widać już śladu przebytych kontuzji i wydaje się być mocnym punktem w linii ofensywnej naszego zespołu. Podobać mógł się również Senegalczyk Sadio, który imponował walecznością, małą ilością strat i dokładnymi podaniami.

Dzisiejsze spotkanie udowodniło jak bardzo wyrównanym zespołem dysponuje trener Dariusz Siekliński. Będzie on miał niesamowity ból głowy ustalając podstawową jedenastkę w której praktycznie może zagrać każdy zawodnik pozostający do jego dyspozycji. I oby taki ból głowy miał każdy trener prowadzący drużynę piłkarską.

Plan sparingów Limanovii Szubryt


1/ Limanovia Szubryt Limanowa 1–3 Garbarnia Kraków II liga– 25 stycznia 2014 r. godz. 11.00 / boisko Garbarni/
2/ Limanovia Szubryt Limanowa 3–1 Kolejarz Stróże I liga – 1 luty 2014 r. godz. 10.00 /boisko sztuczne Skotniki/
3/ Limanovia Szubryt Limanowa – Stal Stalowa Wola II liga– 5 luty 2014 r. godz. 16.00 – boisko sztuczne w
     Dębicy /podczas trwania obozu/.
4/ Limanovia Szubryt Limanowa – Dalin Myślenice III liga - 8 luty 2014 r. godz. 12.00– boisko sztuczne w Myślenicach
5/ Limanovia Szubryt Limanowa – Wisła II Kraków III liga - 12 luty 2014 r. godz. 12.00 – boisko sztuczne w
    Myślenicach
6/ Limanovia Szubryt Limanowa – Termalika Bruk-Bet Nieciecza I liga 15 luty 2014 r. godz. 15.00 –boisko  
    sztuczne w Dębicy.
7/ Limanovia Szubryt Limanowa – Sandecja Nowy Sącz I liga– 22 luty 2014 r. godz. do ustalenia - miejsce do
    ustalenia
8/ Limanovia Szubryt Limanowa – Okocimski Brzesko I liga– 1 marzec 2014 r. godz. do ustalenia-boisko do
    ustalenia

 
MA/MA


               

 

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 5532, Skomentowano 0 razy

Limanovia Szubryt Limanowa - Kolejarz Stróże /I liga/ 01.02.2014

2014-02-01

Zdjęcia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
autor: limanovia
« PowrótGóra ^