15. SOKÓŁ Słopnice 8 5
16. DUNAJEC Zakliczyn 9 5
17. BOCHEŃSKI KS 9 3
18. RADŁOVIA Radłów 8 1

Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Limanovia Szubryt z pucharem MZPN

2012-06-20 20:11:43
po zwycięstwie 2-1 nad Karpatami Siepraw w finale

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – KARPATY SIEPRAW 2 : 1 (0 : 0)

1-0 Basta 66'

1-1 Zając 73'

2-1 Dziadzio 86 (k)

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków)

Żółte kartki: Sotnicki, Orzechowski – Hyży, Zając.

Widzów: 300

Limanovia Szubryt: Sotnicki – Słaby, Banaszkiewicz, Garzeł, Kulewicz – Basta (72 Podstolak), Prokop, Skiba (46 Orzechowski), Dziadzio(90 Wańczyk) – Mężyk, Kiwacki (62 Gadzina).

Karpaty: Zachariasz – Juszczak, Galas, Szablowski, Suder (65 Komperda) – Morawiec, Hyży, Szymoniak (85 Gruchacz), Witko (72 Król) – Szczytyński, Zając.

Od początku limanowianie zaatakowali i stwarzali okazje bramkowe, ale Zachariasz bronił w nieprawdopodobnych okolicznościach. Wymieńmy te najciekawsze:

6 min - Kiwacki znalazł się sam przed bramkarzem, ale ten nogą sparował piłkę

14 min - Garzeł z woleja wpakował piłkę do siatki, lecz wcześniej powędrowała w górę chorągiewka liniowego

38 min - po uderzeniu Kiwackiego intuicyjnie odbił futbolówkę Zachariasz

39 min - zza linii pola karnego huknął Mężyk, ale golkiper z Sieprawia znów na posterunku

W tym okresie Karpaty miały jedną klarowną sytuacje. W 21 minucie po rajdzie lewą stroną Witki i dośrodkowaniu - Sotnicki uprzedził szarżującego Zająca.

Po zmianie stron sieprawianie zagrali bardziej odważnie. W 60 minucie Szymoniak uderzył z woleja i niewiele się pomylił. Siedem minut później padł gol dla Limanovii po indywidualnym błędzie Morawca, którego w polu karnym ograł Basta i przymierzył przy słupku. Odpowiedź była stosunkowo szybka; jeden z obrońców skiksował, a szybki Zając skorzystał z prezentu, minął bramkarza i trafił do pustej bramki.

Końcówka była ciekawa. Po główce Podstolaka piłka wylądowała na poprzeczce, a po chwili - w zamieszaniu - faulowany był Gadzina i podyktowany rzut karny pewnie wykorzystał Dziadzio.
Z Limanowej przyjechała spora grupa kibiców w jednakowych koszulkach i przez 90 minut kulturalnym dopingiem zachęcała ulubieńców do walki.

18 lipca 2012 (środa) Limanovia Szubryt spotka się z Rakowem Częstochowa (II liga zachód, 11 miejsce) już na szczeblu ogólnopolskim (runda przedwstępna) Czyli mamy powtórkę z ubiegłej edycji PP kiedy to nasza drużyna zwyciężyła 2-0 po bramkach Prokopa i Gadziny. Jak będzie tym razem... ???

zdjęcia: SPORTOWE TEMPO, A. Mizgała
więcej zdjęć/video: Futbol- Małopolska-pobierz

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 5493, Skomentowano 0 razy

Karpaty Siepraw - Limanovia Szubryt 20.06.12 (1-2)