Tabela ligowaSzczegóły
Nazwa M. Pkt.
1. METAL Tarnów 0 0
2. SKALNIK Kamionka Wie... 0 0
3. JARMUTA Szczawnica 0 0
4. WOLANIA Wola Rzędzi... 0 0
5. BRUK-BET II Termalic... 0 0
6. WIERCHY Rabka-Zdrój... 0 0
7. SOKÓŁ Słopnice 0 0
8. RADŁOVIA Radłów 0 0
9. KOLEJARZ Stróże 0 0
10. OKOCIMSKI Brzesko 0 0
11. BOCHEŃSKI KS 0 0
12. GLINIK Gorlice 0 0
13. POPRAD Muszyna 0 0
14. TARNOVIA Tarnów 0 0
15. WATRA Białka Tatrza... 0 0
16. LUBAŃ Maniowy 0 0
17. SANDECJA II Nowy Są... 0 0
18. DUNAJEC Zakliczyn 0 0
19. LIMANOVIA Limanowa 0 0
Sponsor Tytularny

Urząd Miasta Limanowa

Sponsor

Sponsor

Sponsor
Sponsor
Sonda
Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

MLJS: Cenna wygrana z Sokołem Stary Sącz w ostatnim meczu rundy jesiennej.

2020-11-12 21:04:08
Powiększ
Małopolska Liga Juniorów Starszych, 17 kolejka. Bramki Rafała Jurowicza i Pawła Kuliga oraz dwie do nich asysty kapitana Limanovii Michała Garcarza - dały upragnione zwycięstwo z Sokołem Stary Sącz w walce o tzw. 6 punktów w tabeli.

 

 

MKS Limanovia ELEKTRICAL MOS.PL Limanowa - MKS Sokół Stary Sącz 2-1 (1-1)

BRAMKI: 1:0 Rafał Jurowicz 13 (asysta Michał Garcarz), 1:1 Dominik Gryźlak, 2:1 Pawel Kulig 49 (asysta Michał Garcarz).

 

MKS LIMANOVIA: Patryk Osinko (46 Jakub Wiktor), Dawid Trojan, Kamil Śliwa, Arkadiusz Śliwa, Dominik Pociecha (46 Stanisław Hobot), Wiktor Mrozek (58 Jakub Jasiński), Paweł Kulig (82 Michał Wiewóra), Arkadiusz Kaleta, Rafał Jurowicz (80 Szymon Urbański), Michał Garcarz (C), Szczepan Dziadoń (75 Patryk Zoń).

Trener: Łukasz Bukowiec, kierownik drużyny: Mateusz Wroński, fizjoterapeuta: Łukasz Zelek.

 

Juniorzy starsi Limanovii wystąpili osłabieni brakiem trzech swoich zawodników z powodu kontuzji, tj. Potr Liptak, Jakub Czaja, Grzegorz Badyla. Drużynę Trójkolorowych zasilili jednak zdolni juniorzy młodsi. W spotkaniu zagrało bowiem aż 6 juniorów młodszych w małopolskiej lidze juniorów starszych (w wyższej kategorii wiekowej). A byli to: Dawid Trojan, Kamil Śliwa, Stanisław Hobot, Rafał Jurowicz, Szczepan Dziadoń i Szymon Urbański (jego debiut w MLJS).

 

W całym meczu Limanovia posiadała przewagę, mając więcej sytuacji strzeleckich, lecz brakowało skuteczności i dokładnego wykończenia akcji. Gospodarze szybko objęli prowadzenie. Kapitan Michał Garcarz zagrał długą przekątną piłkę na prawe wahadło, a tam wbiegający szybki Rafał Jurowicz dokładnym przyjęciem piłki minął obrońców, wbiegł w pole karne i w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie dał mu szans. Trójkolorowi objęli prowadzenie 1:0.

Wydawało się, że miejscowi pójdą za ciosem. Jednak szybko nie cieszyli się z prowadzenia, poniewaź Sokół szyko wyrównał na 1:1 strzałem z dystansu w samo okienko gospodarzy, niestety bramkarz Limanovii w tej sytuacji miał utrudnoną interwencje, ponieważ musiał bronić strzał pod słońce.

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, ale po przerwie Limanovia nadawała ton. Z wielu sytuacji podbramowych miejscowi wykorzystali tylko jedną. Ponownie Michał Garcarz zanotował asystę, tym razem z autu, uruchamiając napastnika Pawła Kuliga, który w sytuacji sam na sam z goalkeeperem gości strzelił gola na 2:1, który dał prowadzenie Trójkolorowym i wynik już do końca spotkania się nie zmienił.

Należy też nadmienić, że wreszcie ławka rezerwowych Limanovii była tym razem długa, co nie było częstym widokiem w rundzie jesiennej, gdy trener Bukowiec nie mógł skorzystać z wielu zawodników.

 

Teraz czeka chłopców ciężka praca przez zimę (w okresie przygotowawczym). Celem jest utrzymanie się w MLJS. Jest on w zasięgu i w trakcie realizacji. Bowiem w ostatnich czterech meczach udało się wygrać dwa spotkania i jedno zremisować, czyli zdobyć 7 punktów. Co dało Limanovii awans z dołu tabeli o kilka oczek.

 

Tabela, terminarz i wyniki: http://www.mzpnkrakow.pl/wyniki/js_mljs_2021

 

Trener Łukasz Bukowiec zaprasza wszystkich chętnych zdolnych juniorów - wiekowo, zarówno młodszych, jak i starszych, z terenu limanowszczyzny, na treningi do klubu MKS Limanovia jeszcze do grudnia br.- do trenowanej przez niego drużyny Limanovii występującej w małopolskiej lidze MLJS. Kontakt do trenera na facebooku.

 

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 640, Skomentowano 0 razy
« PowrótGóra ^
Nikt jeszcze nie dodał komentarza. » Dodaj komentarz