Debiut trenera Zegarka na szóstkę! Powrót Żurka po dwóch latach. Minuta ciszy dla kibica.

2021-08-21 21:58:04
IV LIGA MAŁOPOLSKA-WSCHÓD, 4 kolejka: Limanovia pierwszy raz w tym sezonie zagrała na własnym stadionie. W roli trenera gospodarzy zadebiutował Paweł Zegarek. Limanovia rozgromiła beniaminka 6-0, swoje dublety zaliczyli: Czernicki i Pławecki.

LIMANOVIA LIMANOWA - RADŁOVIA RADŁÓW 6:0 (2:0)

BRAMKI: 1:0 Kacper Czernicki (as. Bartosz Kościółek) 13, 2:0 Kacper Czernicki (as. Norbert Uchacz) 38, 3:0 Kamil Palacz (as. Kacper Czernicki) 52, 4:0 Norbert Uchacz (as. Bartosz Kościółek) 62, 5:0 Paweł Pławecki (as. Kamil Palacz) 69, 6:0 Paweł Pławecki (as. Grzegorz Król) 88.

MKS Limanovia: Wojciech Mastalerz - Karol Mus (77 Michał Kurnik), Kamil Kurczab, Grzegorz Król, Bartosz Kościółek - Paweł Matras, Maciej Krzyżak, Kamil Palacz (73 Bartłomiej Żurek), Gregorz Mus (65 Karol Buczek), Norbert Uchacz (80 Arkadiusz Kaleta) - Kacper Czernicki (60 Paweł Pławecki).

LUKS Radłovia: Wadas - Kijak, Kijowski, Kozioł (46 Gwóźdź), Padło - Żurek, Bieryt (65 Rosa), Szamlański, Derlaga - Leżoń (65 Koziński), Klich.

Sędzia: Damian Gmitrzak. Asystent 1: Łukasz Szymczyk. Asystent 2: Damian Cichoń (KS Kraków).

[*] Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłego Jana Kapicy, od lat wiernego kibica Limanovii. Jak podkreślają działacze limanowskiego klubu, śp. Jan Kapica był wzorem kibica, w dobrych i ciężkich chwilach dla klubu. [*]

W pierwszej połowie skutecznością wykazał się Kacper Czernicki, który dwukrotnie znalazł sposób na bramkarza gości. W 13 minucie wykorzystał podanie od Bartosza Kościółka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawla Matrasa, a w 38 minucie asystę zaliczył Norbert Uchacz. Limanovia posiadała dużą przewagę i przy lepszej skuteczności mogła osiągnąć wyższe prowadzenie.

W drugiej połowie gospodarze dominowali i kolejne gole były tylko kwestią czasu. Przy trafieniu Kamila Palacza asystę zanotował bardzo aktywny Kacper Czernicki. Norbert Uchacz wykorzystał kolejne dokładne podanie Bartosza Kościółka przelobowując bramkarza z narożnika 16-tki, a przy piątym golu asystę zaliczył Kamil Palacz po rajdzie na skrzydle. Na 6-0 podwyższył Paweł Pławecki po podaniu Grzegorza Króla.

W 73 minucie po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją na murawie pojawił się Bartłomiej Żurek (wychowanek LKS Mordarka).

TABELA IV liga 2021/22, grupa Małopolska-wschód:

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 4 12 4 0 0 16-1 2 0 0 7-0 2 0 0 9-1
2.  Glinik Gorlice 4 10 3 1 0 12-4 1 1 0 5-2 2 0 0 7-2
3.  Okocimski KS Brzesko 4 10 3 1 0 6-1 2 1 0 4-1 1 0 0 2-0
4.  Watra Białka Tatrzańska 4 9 3 0 1 10-7 2 0 1 6-5 1 0 0 4-2 1 3 1 0 0 3-1
5.  Wolania Wola Rzędzińska 4 9 3 0 1 10-6 1 0 0 3-2 2 0 1 7-4
6.  Tarnovia Tarnów 4 9 3 0 1 10-7 3 0 0 9-4 0 0 1 1-3 1 0 0 0 1 1-3
7.  Wierchy Rabka Zdrój 4 8 2 2 0 8-4 2 0 0 5-1 0 2 0 3-3
8.  Poprad Muszyna 4 7 2 1 1 8-3 1 1 0 5-1 1 0 1 3-2