IV sparing: wygrana z Pcimianką Pcim.

2020-03-10 20:49:15
W kolejnym sparingu Limanovia Limanowa zmierzyła się z Pcimianką Pcim (IV liga, grupa zachodnia). W meczu dwóch czwartoligowców lepszy okazał się limanowski zespół. Trójkolorowi nadal zwycięscy w sparingowej rywalizacji.

LIMANOVIA LIMANOWA - PCIMIANKA PCIM 3:1 (0:0)

BRAMKI: 1:0 Paweł Pławecki 60, 1:1 gol dla gości w 70 minucie, 2:1 Dawid Basta 83, 3:1 Kacper Skrzatek 88.

MKS Limanovia: Karol Pietrzak - Szymon Witek, Kacper Skrzatek, Karol Mus, Dawid Plata - Dawid Basta, Kamil Kurczab, Sebastian Jacak, Szymon Majeran, Mateusz Wilk - Maciej Krzyżak.

W II połowie zagrali także: Łukasz Krupa, Paweł Pławecki, Adrian Stajnder. Nie zagrali w tym meczu: Wojciech Mastalerz, Wojciech Kalisz, Grzegorz Mus, testowany zawodnik. Kalisz i testowany z powodu kontuzji.

W 13 minucie Limanovia miała szansę na gola, rzut karny (faulowany Maciej Krzyżak) wykonywany przez Sebastiana Jacaka obronił bramkarz Pcimianki. Potem bliski strzelenia gola był Mateusz Wilk (z rzutu wolnego) i Kamil Kurczab (minimalnie niecelna główka). Okazję miała również Pcimianka, ale Karol Pietrzak popisał się skuteczną interwencją. Tuż przed przerwą nieznacznie niecelny strzał z 20 metrów oddał Kamil Kurczab.

Bramki padały po zmianie stron. W 60 minucie po podaniu Kamila Kurczaba, piłkę przepuścił Mateusz Wilk, a zamykający akcję Paweł Pławecki pokonał bramkarza Pcimianki. Chwilę później sytuację sam na sam z zawodnikiem gości przegrał Karol Pietrzak i znowu był remis. W 83 minucie po podaniu Szymona Majerana gola zdobył Dawid Basta. Wynik spotkania ustalił Kacper Skrzatek wykorzystując dokładne dośrodkowanie  rzutu wolnego w wykonaniu Szymona Majerana.

W barwach Pcimianki wystąpił były piłkarz Limanovii, Bartłomiej Chlebda.